• Günlük Kiralık Ev İlanı VEr

Blog

Kalacakyer.net

Filtrele

Aradığım Konaklama Türü

Kim Kalacak

KYK bursu hakkında...

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda burs açıklaması geldi mi?


KYK bursu hakkında...

BURS ALAMAYAN ÖĞRENCİLER ÖĞRENİM KREDİSİ ALABİLECEK

Başvurmasına rağmen burs alamayan öğrenciler, öğrenim kredisi alma hakkını elde edecek. Öğrenim kredisi, üniversite öğrencisinin lisans ya ön lisans öğrenimi boyunca devam edecek ve ödemesi burs miktarı ile aynı yapılacak. Öğrenim kredisinin burstan farkı ise eğitim-öğretim sürecinin tamamlanmasının ardından geri ödeniyor olması olacak.

KYK BURS BAŞVURUSU BU YIL NE ZAMAN BAŞLAR?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun üniversite öğrencilerinin öğrenimleri boyunca ihtiyaç duyacağı burs ve kredi desteği için müracaat sürecini hazırlamaya devam ediyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2018 yılı itibariyle burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrencilerin yapacağı başvuruları önümüzdeki günlerde almaya başlayacak. Geçtiğimiz yıl 16 Ekim tarihinde öğrencilerin erişimine açılan burs ve kredi başvurularının, bu yıl ek yerleştirme ve DGS yerleştirmelerinin ardından erişime açılması bekleniyordu.

Bu çerçevede kredi ve burs başvurularının kısa süre içerisinde üniversite adaylarının müracaatına açılacağı tahmin ediliyor. Kurum tarafından konuyla ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılması halinde haberimizin içerisine eklenecektir.

YENİ YIL İTİBARİYLE BURS MİKTARLARI ARTIŞ GÖSTERECEK

Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde öğrencilere takdim edilen 425 liralık Ön Lisans ve Lisans bursu bu yıl, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıkladığı gibi 500 lira olacak. 500 liralık burs ve kredi ödemeleri, yeni yıl itibariyle başlayacak. Yapılan açıklamada, yeni yılda yüksek lisans öğrencilerinin 1000 lira, doktora öğrencilerinin ise 1500 lira burs ya da kredi ödemesi alacağı yer aldı.


Alıntı: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/yurtkurun-kyk-burs-basvurusu-ne-zaman-baslayacak-gsbden-detay-geld...Bu sayfa tekil olarak bugün 1 toplamda 281 kez görüntülenmiştir.

Copyrights © 2019 Kalacakyer.net

Dijital Reklam Ajansı | Serbay Interactive